EräGaala päätti kauden 2015-2016

05.06.2016

Tapanilan Erän salibandyjaoston kausi 2015-2016 päättyi toukokuussa järjestettyyn EräGaalaan. Gaalassa palkittiin vuosittaisilla kiertopalkinnoilla useita ansioituneita ja menestyneitä eräläisiä. Lisäksi joka joukkueelle jaettiin Eräpelaaja-palkinto.

Kiertopalkinnot jaettiin seuraaville henkilöille:

Miespelaaja:                                           Tommi Aro
Naispelaaja:                                           Anna Yli-Kojola
Haastajapelaaja/miehet:                      Petri Ikonen
Haastajapelaaja/naiset:                        Noora Tervonen
Poikapelaaja:                                         Ossi Jalonen
Tyttöpelaaja:                                           Milja Saarikoski
Nappulapoika:                                       Jacob Kerola
Nappulatyttö:                                          Pihla Iso-Oja
Maalivahti:                                              Touko Ojala
Juniorivalmentaja A-C:                        Enis Abrashi
Juniorivalmentaja D-G:                       Jaakko Jokinen
Juniorijoukkue:                                      A-pojat
Ransun Malja:                                       Lauri Kapanen
Fair Play –hlö N/T:                                Laura Walin
Fair Play –hlö M/P:                                Timo Hyppönen
Emoseuran palkinto:                            Jyri Kivimäki ja Heidi Halttunen

Täältä voit tarkistaa kiertopalkintojen aiemmat saajat

Eräpelaajat joukkueittain menivät seuraaville pelaajille:

Pojat
Edustusjoukkueet:
A-nuoret Joonatan Lindholm
B-Edustus Ilmari Aarela
C00 Edustus  Nuuti Valkeapää
C01 Edustus Miro Kyllinen
D02 Edustus Eeli Stranden
Kilpajoukkueet:
A-Akatemia Tnakit Kayairit
B-Sininen Oula Lehto
C00 Sininen Rasmus Metso
C01 Sininen Tomas Railo
D02 Sininen Aleksi Nummi
Haastajajoukkueet:
C01 Valkoinen Konsta Ehrling
D 02 Vaaleansininen Miro Partanen 
Junnupojat:
D03  Samu Virolainen
D03 Titanium Eino Kauko
E04 Sininen Eero Koistinen
E04 Valkoinen  Jalmari Mehtonen
E05 Sininen  Santeri Kärki
E05 Valkoinen Manu Granlund
F06 Sininen Miro Mertanen 
F06 Valkoinen Jermu Repo
F07  Eino Punakallio
F07  Joona Iivonen
G08 Eemeli Lahtela
G08 Elias Surakka

Tytöt
Edustusjoukkueet:
A/B-tytöt  Niina Ikonen
Junnutytöt
D-tytöt Sabina Pirker
E-tytöt Rubiinit Milla Kauppala
F/G-tytöt Oona Roine
Aikuisjoukkueet:
Erä Akatemia Petri Kuitunen
Miehet 2 Tuomas Luoma
Naiset 4 /2div. Lilli Halonen

Onnittelut vielä kerran kaikille palkituille ja kiitos kaudesta 2015-2016 ja kiitokset EräGaalaan osallistuneille!

24.03.2017EräViikingit C03-pohjoisen ensimmäiset pelaajakiinnitykset
14.05.2017Grand Gaala 19.5.2017
09.03.2017Erä Akatemia välieriin suoraan kahdella voitolla
26.09.2016Erä Akatemialle pisteet Loviisasta
26.09.2016EräViikinkien junioreiden viikkokatsaus
18.09.2016Erä Akatemia voitti kotiavauksensa
05.06.2016EräGaala päätti kauden 2015-2016
03.05.2016EräGaala lauantaina 14.5 klo 17.30
24.03.2016Salibandyn jättiläiset yhdistyvät ? helsinkiläisestä EräViikingeistä maailman suurin salibandyseura
14.03.2016Erän junioreiden pudotuspelikevät vauhdissa!

Siirry arkistoon »