Joukkueiden yhteystiedot 2016-2017

EräViikingit Edustusjoukkueet

Miesten Edustusjoukkue (Salibandyliiga):

Toiminnanjohtaja Jari Oksanen, puh. 044 531 9048, jari.oksanen@tapanilanera.fi

Päävalmentaja Jyri Korsman, puh. 040 734 9691, jyri.korsman@gmail.com

Naisten Edustusjoukkue (Naisten Salibandyliiga):

Joukkueenjohtaja: Tiina Heinänen, puh. 040 578 4568, tiina.heinanen@tapanilanera.fi

Joukkueenjohtaja: Janne Murtomaki, puh. 0400 629 441, janne.murtomaki@tapanilanera.fi

Päävalmentaja: Janne Nissinen

Erä Akatemia (1. divisioona):

Joukkueenjohtaja: Kari Huhtala, puh. 0400 615 645
kari.huhtala (at) tapanilanera.fi

Päävalmentaja: Tomi Rastas, tomi.rastas (at) eraviikingit.fi

 

EräViikingit Juniorit, pojat:

A -pojat (Nuorten SM):

Joukkueenjohtaja: Kari Huhtala, puh. 0400 615 645, kari.huhtala@tapanilanera.fi


B-pojat edustus:

Joukkueenjohtaja: Jannica Saksa, jannica.saksa@gmail.com

Päävalmentaja: Ilari Ilmakunnas

C01-pojat edustus Blue:

Joukkueenjohtaja: Jan-Erik Suni, suni@netti.fi

Päävalmentaja: Enis Abrashi, 044 504 2388, enis.abrashi@eraviikingit.fi

C01-pojat edustus Black:

Joukkueenjohtaja: Markku Vasara, markku.vasara@netti.fi

Päävalmentaja: Jabba Nissinen, jari.nissinen (at) eraviikingit.fi

C02-pojat edustus:

Joukkueenjohtaja: Maria Ylander, 040 516 4202, maria.ylander@tapanilanera.fi

Päävalmentaja: Jaakko Jokinen, jaska.jokinen1@gmail.com

Tapanilan Erä Juniorit, pojat:

B-pojat (sininen):

Joukkueenjohtaja: Jarmo Rouvinen, jarmo.rouvinen@airo.fi

Päävalmentaja: Janne Saurila, janne.saurila@gmail.com


C01-pojat sininen:

Joukkueenjohtaja: Mika Salolahti, mika.salolahti@tapanilanera.fi

Päävalmentaja: Petri Palovaara, puh. 040 175 7552, kullervo.palovaara@gmail.com

C01-pojat Valkoinen:

Joukkueenjohtaja C01: Marko Huhtala, marko.huhtala@tapanilanera.fi

Päävalmentaja: Niko Böök ja Niko Hukkanen

C02-pojat sininen:

Joukkueenjohtaja: Miska Repo, miska.repo@tapanilanera.fi

Päävalmentaja: Markku Rantala, puh. 040 728 6769, ransu@tapanilanera.fi

D03-pojat edustus:

Joukkueenjohtaja: Hanne Tuominen, tuominenhanne@gmail.com

Päävalmentaja: Tuomas Ollikainen ja Pekka Hämäläinen

D03-pojat Sininen:

Joukkueenjohtaja: johanna.ketola73@gmail.com

Päävalmentaja: Lasse Dideriksen, lasse.dideriksen@tapanilanera.fi

D04 -pojat Sininen:

Joukkueenjohtaja: Marco Linna, marco.linna@veho.fi

Päävalmentaja: Essi Jaanus, 044 364 3688, essi.jaanus@tapanilanera.fi

D04 -pojat Valkoinen:

Joukkueenjohtaja: Kristian Tikkanen, kristian.tikkanen@tapanilanera.fi

Päävalmentaja: Henri Hurnanen, puh. 044 339 0755, henri.hurnanen@tapanilanera.fi

E05-pojat Sininen:

Joukkueenjohtaja: Virpi Saarinen, virpi.saarinen@tapanilanera.fi

Päävalmentaja: Tuomas Ollikainen, tuomas.ollikainen@eraviikingit.fi

E05-pojat Valkoinen:

Joukkueenjohtaja: Niina Martiala, niina.martiala@gmail.com

Päävalmentaja: Teemu Ruti, teemu.ruti@tapanilanera.fi

E06-pojat:

Joukkueenjohtaja: Tero Juntunen, tero.juntunen@tapanilanera.fi

Päävalmentaja: Timo Pärkkä

F07-pojat:

Joukkueenjohtaja: Mirja Taima, mirja.taima@gmail.com

Päävalmentaja: Lasse Dideriksen, lasse.dideriksen@tapanilanera.fi

F08-pojat:

Joukkueenjohtaja: Tomi Lahtela, tomi.lahtela@rfsu.fi

Päävalmentaja: Enis Abrashi, 044 504 2388, enis.abrashi@tapanilanera.fi

G09-pojat Blue:

Joukkueenjohtaja: Hanne Kalliomäki, hanne.kalliomaki (at) elisanet.fi

Päävalmentaja: Esa Laurikkala

 

EräViikingit Juniorit, tytöt:

A-tytöt (1997-1999):

Joukkueenjohtaja: Kristiina Inberg-Rauhanen, kristiina.inberg-rauhanen@tapanilanera.fi

Päävalmentaja: Ville Turunen, ville.turunen@tapanilanera.fi


B-tytöt (2000-2001) ja C-tytöt (2002-2003):

Joukkueenjohtaja: Maija Tantere, maija.tantere@eraviikingit.fi


D -tytöt (2004-2005):

Joukkueenjohtaja: Timo Tarkkinen, timo.tarkkinen@pohjola.fi

Päävalmentaja: Raine Pätsi, raine.patsi@tapanilanera.fi

E-tytöt Rubiinit (2006-2007):

Yhteyshenkilö: Jari Oksanen, jari.oksanen@tapanilanera.fi

Päävalmentaja: Essi Jaanus, essi.jaanus@tapanilanera.fi

F-tytöt (2008-2010):

Joukkueenjohtaja: Kati Kauppala, kati.kauppala@gmail.com

Valmentajat: Milla Murtomäki ja Salli Sucksdorff


 

Aikuisharrastejoukkueet Tapanilan Erä:

M2 - miehet (V-divisioona)

Yhteyshenkilö: Jari Oksanen, 044 531 9048, jari.oksanen@tapanilanera.fi

M4 - miehet Zenit (V-divisioona)

Yhteyshenkilö: Henri Hurnanen, puh. 044 339 0755, henri.hurnanen@tapanilanera.fi

M5 - Ikämiehet 35v ja 40v

Yhteyshenkilö: Aki Aalto, aki.aalto@kantakaivu.fi

Naiset (II-divisioona)

Yhteyshenkilö: Lilli Halonen, lilli.halonen@gmail.com

Naisten harrastejoukkue Sählärit (ei sarjassa)

Yhteyshenkilö: Venla Virkajärvi, venla.virkajarvi@gmail.com